The end of military training |
В СумДУ відбувся випуск групи військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, зівльнених з військової служби, які завершили професійну перепідготовку
1 серпня 2013 року в рамках спільного проекту Міністерства соціальної політики України та ОБСЄ “Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям” в залі засідань вченої ради Сумського державного університету відбулася урочиста церемонія випуску 30 військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, які пройшли професійну перепідготовку. Протягом двох місяців слухачі проходили навчання за 350-годинною навчальною програмою у Центрі післядипломної освіти СумДУ за напрямом «Економіка і підприємництво» фаховим спрямуванням “Організація та управління підприємствами малого та середнього бізнесу”. Участь у церемонії випуску взяли представники ректорату університету, офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, місцевої влади, командування гарнізону, засобів масової інформації та випускники попередніх курсів.
«Сумський державний університет надав всі свої здобутки та новітні освітні технології, щоби створити передумови для успішної адаптації і самореалізації слухачів. Отже за нинішнього стану сфери зайнятості населення перепідготовка стала важливим етапом в соціальній і професійній адаптації названої категорії громадян до цивільного життя та підвищення рівня їх конкурентоспроможності на ринку праці» - зазначив ректор Сумського державного університету Анатолій ВАСИЛЬЄВ.
За словами голови правління РКЦ Олександра Коренчука, основна ідея проекту полягає в отриманні знань, які необхідні в бізнесі, а також подальшому працевлаштуванні наших випускників, - «Названі курси сприятимуть розвитку сучасного мислення у звільнених військовослужбовців, стануть важливим етапом у їх соціальній та професійній адаптації до цивільного життя, крім того, значною мірою сприятимуть утвердженню відчуття впевненості у майбутньому».
«Одне з завдань проекту ОБСЄ полягає в сприянні реалізації права військовослужбовців, що підлягають звільненню з лав Збройних Сил України, та осіб, звільнених з військової служби, на соціальну і професійну адаптацію. За час дії проекту 7500 військовослужбовців України пройшли перепідготовку, зокрема, близько 200 сумчан отримали кваліфікацію з різних галузей знань», – підкреслив менеджер офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні у військово-політичній сфері Олександр ГЛАДКИЙ.
В урочистій обстановці випускникам курсів вручили свідоцтва СумДУ та сертифікати Міністерства соціальної політики України і ОБСЄ. За підсумками навчально-виховного процесу кращі слухачі та викладачі були нагороджені почесними грамотами та відзнаками Ресурсного та кар’єрного центру для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України.
|