10.12.2010 Відкриття Центру фінансового моніторингу

В Сумському державному університеті 10 грудня 2010 року відкрито Центр фінансового моніторингу як структурний підрозділ університету, створений в рамках договору про співробітництво Сумського державного університету з Державним навчальним закладом післядипломної освіти «Навчально-методичний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу в сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму».

Метою діяльності центру є надання освітніх послуг щодо підвищення кваліфікації (проведення наукових консультацій) працівників суб’єктів первинного фінансового моніторингу з питань практичного виконання вимог чинного законодавства у відповідній сфері. Актуальність створення зазначеного центру підтверджується прийняттям 20 травня 2010 року в новій редакції Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинних шляхом».

Основним завданням навчальних курсів та наукових консультацій є надання практичних навиків суб’єктам первинного фінансового моніторингу щодо постановки на облік у спеціально уповноваженому органі; складання програм та правил; виявлення фінансових операцій, що підлягають обов’язковому та внутрішньому фінансовому моніторингу, їх реєстрацію та надання повідомлень про фінансові операції до Спеціально уповноваженого органу; здійснення ідентифікації та вивчення клієнтів; розроблення критеріїв ризиків та управління ними; порядок відмови та зупинення фінансової операції тощо.

Навчання та консультування здійснюють досвідчені фахівці, які мають багаторічний практичний досвіт роботи у цій сфері.

По закінченні курсів слухачам видається свідоцтво встановленого зразка про проходження курсу, а у разі успішного складання екзамену – кваліфікаційне посвідчення фахівця з питань фінансового моніторингу.

Таким чином, відкриття нового центру фінансового моніторингу сприятиме підготовці кваліфікованих кадрів для суб'єктів первинного фінансового моніторингу і забезпеченню реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.